You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Yükleniyor...

Semra KOLBAKIR SUSSA

Denizcilik Eğitmeni


Biyografi

1969 Samsun doğumlu olup 19 Mayıs Üniversitesinden Çevre mühendisi olarak mezun olmuştur. Kalite denetçisi, İş sağlığı ve güvenliği denetçisidir.

Profesyonel iş hayatını konusu üzerine devam ederken, 2000’li yılların başında bir yelken kulübü çatısı altında ilk defa olarak Marmara Yelken Kulübü yetişkin yelken ve yatçılık eğitim merkezinin oluşumunda bulunmuş ve yüzlerce yeni amatör denizci ve yetişkin yelken sporcusu kazandırmıştır.

TYF-GSGM Antrenörü ve İstanbul Yelken il hakemidir. Marmara Yelken Kulübü sporcusudur ve yat yarışı ekip üyesi olarak IRC sınıflarında Reflex 28, A35, IMX 38, First 40.7, X 442, Xp 44, Farr 40 ve Kerr 40 gibi yüksek performans tipi yarış teknelerinde yarışmıştır. Tüm sınıflarda 1000 üzeri start ve yaklaşık 40.000 deniz mili kat ederek aktifine eklemiştir. Gezi ve yarış yelkenciliği ve yarış ekibi oluşumu eğitimleri vermiştir.

Türkiye Yelken Federasyonu Yelkenli Yatçılık YY6 Usta Eğitmen yanı sıra IYT Instructor belgesine sahiptir.

ADB belgesi, World Sailing Sea Survival belgesi, TYF hızlı kurtarma botu kullanma belgesi, Sağlık Bakanlığı İlk yardımcı belgesi, TYF – Marmara Üniversitesi Pedagojik formasyon belgesi, ICC belgesi, IYT VHF SRC belgesi ve IYT Ocean Yachtmaster belgesine sahip olup eğitmenlik yapmaktadır.

Murat Selim SUSSA

Denizcilik Eğitmeni


Biyografi

1971 İstanbul doğumlu olup Ensta (Fransa) Gemi inşaat Yüksek mühendisliği mezunudur. Yüksek lisansını aynı Üniversite de Kompozit malzemeler üzerine tamamlamıştır. Profesyonel iş hayatını yıllarca yurtdışında ve yurtiçinde farklı firmalarda tekne imalatı, kompozit endüstriyel yapılar ve Yelken imalatı konuları üzerine gerçekleştirmiştir.

1977 yılında Galatasaray yelken şubesinde yelken hayatına başlayarak 1986 yılında İstanbul yelken Kulübüne transfer olmuştur. Milli Yelken takımı sporculuğu, dingi sınıfı ve yat yarışı ekibi olarak pek çok yurtiçi ve yurtdışı sularda, Surprise, JOD 35, Mumm 30, Mumm 36, IOR, IMS, IRC sınıflarında IMX 38, First 40.7, IMX 40, IMX 45, Xp 44, ILC 46, Farr 40, Kerr 40 ve TP 52 gibi yüksek performans tipi yarış teknelerinde yarışmıştır.

Tüm sınıflarda 4000 üzeri start, 2 Atlantik geçişi ve yaklaşık 100.000 deniz mili kat ederek aktifine eklemiştir. Gezi ve yarış yelkenciliği ve yarış ekibi oluşumu eğitimleri vermiştir. Yelken hakemidir.

Türkiye Yelken Federasyonu Yelkenli Yatçılık YY5 Eğitmen belgesine sahiptir

ADB ve KMT belgeleri, ISAF Sailor ID TURMS3 seviyesi, World sailing Sea survival belgesi, Sağlık Bakanlığı İlk yardımcı belgesi, ICC belgesi, IYT VHF SRC belgesi ve IYT Ocean Yachtmaster belgelerine sahip olup eğitmenlik yapmaktadır.

Vera Doğa PÖHRENK

Halkla İlişkiler Koordinatörü


Biyografi

2000 Samsun doğumlu olup Marmara yelken Kulübü sporcusu, Özyeğin Üniversitesi İngilizce Uluslararası finans öğrencisidir. Lise öğrenciliği sürecinde AKK Lisesi Yelken takımı ekip üyesi ve kurucu sporculuğu yapmıştır. Firmanın Halkla ilişkiler koordinatörlüğünü yapmaktadır. Vera Sailing Academy’nin isim ablası Tatlı VERA’sıdır.