You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Yükleniyor...

TYF - TUYEP Eğitimleri


Türkiye Yelken Federasyonu (TYF) yelkene başlangıç ve geliştirme eğitimlerine bir standart getirmek adına TUYEP (Türkiye Ulusal Yelken Eğitim Programı) programını oluşturmuştur. TUYEP, TYF ile World Sailing (Uluslararası Yelken Federasyonu) ortaklığı ile hazırlanmış World Sailing tarafından tanınan bir eğitim programıdır. Ayrıca TUYEP Millî Eğitim Bakanlığı tarafından onaylanmış bir programdır.

• YY1- Yelkenli Yatçılığın Temelleri:

Programın Amacı: Yelkenli yatı ve Yelkenli yattaki her türlü ekipmanı tanıyan, Yelkenli yatın seyir prensibini kavramış, yelkenli yat üzerinde yapılabilecek her türlü işi usta nezaretinde (kılavuz denetiminde) yapabilme becerisine sahip yelkenli yatçıları yetiştirmek.
Ön koşullar: 18 yaşından büyük olmak, yüzme bilmek, Sağlık raporu.
Program süreci: 6 gün x 6 saat = 36 saattir. Kuramsal ve Uygulamalı olarak icra edilir.
Katılım: maksimum 5 kişi ile sınırlıdır.
Sınav: Kurs bitiminde Kuramsal ve Uygulamalı konulardan ayrı ayrı sınav yapılır, her iki sınavdan ayrı ayrı olmak üzere 100 puan üzerinden en az 50 puan alarak başarılı olan kursiyerlere ‘’ Kurs Bitirme Belgesi’’ verilir ve Kursiyerin Log defterine kayıt yapılır.

Eğitim Müfredatını İndir

• YY2- Yelkenli Gezi Yatçılığı:

Programın Amacı: Yelkenli yatı belirli bir noktadan başka bir noktaya götürebilecek, hava ve yol durumlarını inceleyerek kendi başına güvenle karar verebilecek gezi yatçıları yetiştirmek.
Ön koşullar: YY1 kursunu başarı ile tamamlamış olmak, İlk Yardım kursu almış olmak, ADB Sahibi olmak, Amatör denizciler için can kurtarma ve denizde sağ kalma kursunu başarı ile bitirmiş olmak.
Program süreci: 6 gün x 6 saat = 36 saattir. Kuramsal ve Uygulamalı olarak icra edilir.
Katılım: maksimum 5 kişi ile sınırlıdır.
Sınav: Kurs bitiminde Kuramsal ve Uygulamalı konulardan ayrı ayrı sınav yapılır, her iki sınavdan ayrı ayrı olmak üzere 100 puan üzerinden en az 60 puan alarak başarılı olan kursiyerlere ‘’ Kurs Bitirme Belgesi’’ verilir ve Kursiyerin Log defterine kayıt yapılır.

Eğitim Müfredatını İndir

• YY3- Üst Düzey Yelkenli Yatçılık:

Programın Amacı: Yelkenli yatçılığa ait her türlü bilgi, iş ve işlemi çok iyi bilen ve gerektiğinde çok iyi öğretebilecek kadar uzmanlaşmış, bütün yelkenli yat ekibinin sorumluluğunu üstlenebilecek usta yelkenli yatçılar yetiştirmek.
Ön koşullar: YY2 kursunu başarı ile tamamlamış olmak.
Program süreci: 10 gün x 6 saat = 60 saattir. Kuramsal ve Uygulamalı olarak icra edilir.
Katılım: maksimum 5 kişi ile sınırlıdır.
Sınav: Kurs bitiminde Kuramsal ve Uygulamalı konulardan ayrı ayrı sınav yapılır, her iki sınavdan ayrı ayrı olmak üzere 100 puan üzerinden en az 70 puan alarak başarılı olan kursiyerlere ‘’ Kurs Bitirme Belgesi’’ verilir ve Kursiyerin Log defterine kayıt yapılır

Eğitim Müfredatını İndir